Rahvusvahelise Premier Tennis League (IPTL) vormingus

Rahvusvaheline Premier Tennis League

Tennis saab tunnistajaks uuele liigale, mis algab 28. novembril ning Rahvusvaheline Premier Tennis League (IPTL) algab Manilas. Tippmängijad on laskunud Manilasse turniiri avaväljaande jaoks. Mängud toimuvad kahe nädala jooksul neljas linnas - Manilas, Singapuris, Delhis ja Dubais.

Turniiri formaat ei järgi tavapäraseid ATP/WTA reegleid ja on fännidele põnevamaks muudetud.

all-tennise serv

Punktid matši eest

Iga matš koosneb viiest komplektist.

Igas setis mängitakse kuus geimi, viigimurdja seis 5-5. Lipsumurdja on viis minutit kestnud tulistamine.

Deuce'il (40-40) pole kummalgi mängijal ühtegi eelispunkti. Kes võidab järgmise punkti, võidab mängu.

Iga võidetud mäng on meeskonnale väärt ühte punkti.

Tikud

Igas mängus on viis komplekti - meeste üksikmäng, naiste üksikmäng, segapaarismäng, meeste paarismäng ja meeste legendide üksikmäng. Kodumeeskond saab otsustada mängukorra. Võistkonna koosseis antakse kohtunikule 45 minutit enne mängu algust.

Matši võitja

Mängu võidab meeskond, kes võidab kõige rohkem mänge. Võrdse tulemuse korral selgitab Super Shootout võitja.

Võitnud meeskond saab neli punkti.

Kaotav meeskond ei lähe tühjade kätega. Kui kaotav meeskond:

1. Võites rohkem kui 20 mängupunkti, saavad nad kaks punkti.
  2. Võites rohkem kui 10 mängupunkti, saavad nad ühe punkti.
  3. Võites vähem kui 10 mängupunkti, saavad nad null punkti.

Turniiri võitja

Võitjaks kuulutatakse meeskond, kes võidab kogu liiga jooksul kõige rohkem mängupunkte. Kui meeskonna edetabelis on võrdne tulemus, on enamiku setide võitnud meeskond võitja järgmiste kriteeriumide järgi selles järjekorras:

1. Pea pea ees seistes.
  2. Võidetud mängude arv.
  3. Kaotatud mängude arv.
  4. Suurim mängude võidumarginaal mis tahes üksikmängu võidu korral
  5. Mündi viskamine.

Mündiheide

Mündiviskamine määrab meeskonna, kes saab kätte iga mängu esimese seti.

Meeskond, kes teenis viimases setis/Shoot-out'is viimasena, saab järgmise seti alguses vastu.

Super Shoot-outi korral otsustab mündiviskamine, kes teenib esimesena.

Shoot-out ja Super Shoot-out

Viie (5) minuti pikkune Shoot-out mängitakse kõigis viies (5) mängus, asendamaks traditsioonilist seitsme (7) punkti viigimurdjat.

Shoot-out järgib traditsioonilisi tasavägise reegleid, mis tähendab, et Shoot-outi alustav mängija teenib ühe (1) punkti ja edaspidi teenib iga mängija kahe (2) punkti.

Muutusi ei toimu ning mängija, kes võidab nelja (4) minuti jooksul kõige rohkem punkte, võidab seti.

Mängijatel on punktide vahel 20 -sekundiline löögikell ja nad kaotavad punkti juhuks, kui laskekell saab otsa.

Kui viie (5) minuti lõpus on viigiseis võrdne, võidab Shoot-outi ja seti järgmine punkt.

Iga mängija saab väljalaskmise ajal ühe (1) täiendava mängija väljakutse ja kõik kasutamata mängija väljakutsed kantakse komplektist üle.

Super Shoot-out mängitakse samamoodi nagu Shoot-out, kuid see kestab seitse (7) minutit ja seda mängitakse skoori lahendamiseks juhuks, kui võistkondade kogutud punktid on viienda (5) seti järel võrdsed.

Mündiviskamine otsustab, kes teenib esimesena Super Shoot-outi.

Iga mängija saab Super Shoot-outi ajal kaks väljakutset.

Kui ei ole kokku lepitud teisiti, mängitakse Super Shoot-out mõlema meeskonna juhtivate meesmängijate vahel. Juhtmängija vigastamise korral võib meeskond otsustada vahetada teise meesmängija või paarismängu/legendide mängija vastu.

Lõppkomplekti tähtsus

Iga matši viimast setti mängitakse seni, kuni kumbki mängu üldskoori juhtiv meeskond võidab finaali.

Kui kokkuvõttes võidab lõppvõistkond viienda (viienda) seti ja lõppvõistkond on võidetud üldmängudes endiselt taga, siis jätkub matš seni, kuni kas järelmängiv meeskond on võitnud piisavalt mänge, et võrdsustada üldskoor ja sundida mängu Super Shoot-out ehk juhtmeeskond võidab matši võitmiseks ühe (1) mängu rohkem.

Kui üldvõidetud mänge juhtiva meeskonna mängija saab vigastada, võidab järgnev meeskond automaatselt seti, kus mängude koguarv on võrdne skooriga ja sundvõidetakse.

Shot Clock

Laskekell haldab järgmist ja seda saab seadistada, peatada ja uuesti käivitada ainult esimees.