US Open 2020: Federeri esimene, Nadali debüüt - viimati olid QF -id ilma suure slämmi meistrita

Roger Federer ja Rafael Nadal Wimbledonis 2003

Mäletate Roger Federeri esimest suure slämmi tiitlit või Rafael Nadali suurt debüüti?

Mõlemad tulid Wimbledonile 2003. aastal, mis on viimane kord-enne tänavust US Openit-, kui suure slämmi veerandfinaalis ei osalenud eelmine meesmeister.

Kuna Federer ja Nadal New Yorgis puudusid, rikkus Novak Djokovic hämmastavalt pärast seda, kui ta lõi viimase 16-aastase kokkupõrke ajal Pablo Carreno Bustaga palliga liinitöötajat.

Meeste suure slämmi võitja on esmakordselt pärast 2014. aastat, kui Marin Cilic Flushing Meadowsil tiitli nõudis.

Kuigi veerandfinaalid on täis andekaid noori, vaatame tagasi, kuidas see turniir Wimbledonis 2003. aastal välja nägi.

Hewitt, Agassi langevad varakult

Tiitlikaitsja ja esireket Lleyton Hewitt oli All England Clubis avaringis jahmunud.

Austraallane langes tohutu pahandusega horvaadile Ivo Karlovicile 1-6 7-6 (7-5) 6-3 6-4.

Hewitt oli eelmisel aastal võitnud oma kahest suurest slämmist teise, kuid oli šokeeritud suurest servist Karlovicist, kes sai turniiri esimeses ringis alles teiseks tiitlikaitsjaks.

'Esimene, ma olin täiesti - ma mõtlesin, et ma kartsin,' ütles Karlovic hiljem. 'Pärast seda, kui nägin, et suudan teda võita, hakkan paremini mängima.'

Kaheksakordne suure slämmi võitja, kelle viimane edu tuli 2003. aastal Austraalia lahtistel turniiridel, tegi Agassi neljanda ringi, enne kui teda edestas Mark Philippoussis 6-3 2-6 6-7 (4-7) 6-3 6-4 .

Philippoussis pääseks edasi oma teise suure slämmi finaali, kuid jäi 21-aastase Federeri vastu alla.

kuidas olla tennisemängija

Teised eelmised suurvõitjad loosis olid äsja Prantsusmaa lahtistel võitnud Juan Carlos Ferrero, Jevgeni Kafelnikov ja Gustavo Kuerten.

Ferrero kaotas neljandas voorus Sebastien Grosjeanile, teises lahkus Kuerten ja Kafelnikov viiesetises kaotuses Raemon Sluiterile.

Federer kasutab võimalust, kui Nadal teeb debüüdi

Federer oli juba Wimbledoni neljas seeme ja 2003. aasta tähistas edu ajastu algust.

Šveitslane oli kaks aastat varem jõudnud veerandfinaali, tema mainet suurendas uskumatu viiesetiline võit Pete Samprase üle.

Kuid 2003. aasta oli Federerile mugav, kergendades kaheksa viimase hulka enne võitu Sjeng Schalkeni, Andy Roddicki ja Philippoussise üle.

Philippoussis oli enne Arossi ja Alexander Poppi vastu viiest setterist läbi saanud, enne kui Grosjeani poolajas alistas.

Grosjean lõpetas veerandaja jooksul Tim Henmani viimase kodupakkumise, Roddick aga oli enne Federerile kukkumist sõitnud mööda Jonas Bjorkmanist.

Federer võidaks viis järjestikust Wimbledoni tiitlit ja rekordilised kaheksa, samas kui tema 20 on kokkuvõttes ka kõige rohkem mehi.

Mees, kellest sai üks tema suuri rivaale, Nadal tegi debüüdi suure slämmi turniiril.

17-aastane Nadal võitis Mario Ancicit ja Lee Childsi, enne kui kaotas Paradorn Srichaphanile. Esimene Nadal 12 French Openi tiitlist tuli kaks aastat hiljem, samas kui tema Wimbledoni edu on tulnud 2008. ja 2010. aastal.

Enim Küsimusi

Siit saate teada, kuidas tänaõhtust Blazers vs Lakersi mängu 2 otseülekandes võrgus vaadata, kui teil pole kaablit.

Kuidas ravida liigset gaasi koertel. Kui teie koer on saanud ruumi gaasiga puhastamise kohta kurikuulsaks, võib olla aeg see viia loomaarsti juurde. Aeg-ajalt on gaas tavaline iga koera puhul, kuid kui teie koer kogeb mitu korda päevas gaase.

Kuidas teha sädemepommi. Sparklerid võivad olla lõbus ja turvaline viis sünnipäevade, pühade ja eriliste sündmuste tähistamiseks. Koos köites ja valgustades saate luua sädemepommi. Sparkleri pommid võivad plahvatada ja võivad tekitada väga suuri ...

Kõik, mida pead teadma Serena vs Bouchardi teise ringi mängu kohta 4. päeval.